Czy tak krótki kurs francuskiego wystarczy, żeby pracować we Francji? cz. 1

Chciałbyś wyjechać do Francji, ale zastanawiasz się, czy polubisz się z językiem francuskim. To znaczy, czy zdołasz się go nauczyć. My nie mamy co do tego wątpliwości. Widzieliśmy już setki osób, które podjęły to wyzwanie i im się udało. I opisujemy, co im w tym pomogło.

Jak chcesz się nauczyć czegoś, z czym nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia, to potrzebujesz przewodnika. Jest to szczególnie ważne w przypadku nauki języka obcego. Musisz dokładnie określić, czego potrzebujesz na już, a czego możesz dowiedzieć się później. Wszystkiego naraz nie da się przyswoić, więc doskonale sprawdza się metoda małych kroków. Na tym etapie kluczowe będzie dokładne wyselekcjonowanie materiału i ułożenie go w logiczną całość. Innymi słowy, to czego masz się nauczyć, ma być praktyczne, spójne, konkretne. I podane w prawidłowej kolejności.

Jak już wiesz czego się uczyć, to przyda Ci się dobry nauczyciel, który prostym językiem wytłumaczy Ci to, co na pierwszy rzut oka wydaje się trudne. Pomoże Ci utrzymać koncentracje na rzeczach ważnych. I zmotywuje do treningu. A potem to, co było trudne, stanie się łatwe i będziesz mógł przyswajać kolejne nowe rzeczy.

I tak właśnie jest zbudowany nasz kurs języka francuskiego dla fizjoterapeutów.

Ty znasz się na fizjoterapii, a my znamy się na nauczaniu języków obcych. Filolog, tłumacz, trener, coach – wszystko po to, byś po czterech miesiącach nauki mógł podjąć pracę we Francji.

Proponowany przez nas kurs francuskiego dla fizjoterapeutów nie jest jakimś przypadkowym kursem. Tylko metodycznie przygotowanym narzędziem, które ma pomóc fizjoterapeutom w krótkim czasie nauczyć się języka francuskiego w stopniu umożliwiającym podjęcie pracy we Francji.

Kluczowe jest tu stwierdzenie w krótkim czasie i podjęcie pracy we Francji.

Na tym się skupiamy. Chcemy, abyś w ciągu 4 miesięcy poznał takie słownictwo i wyćwiczył je w takim stopniu, żebyś mógł komunikować się z personelem medycznym i z pacjentami.

Dlatego ten kurs bardzo różni się od innych kursów językowych, w których być może wziąłeś do tej pory udział. Największa różnica polega na tym, że ten kurs zawiera wiadomości, których nie nauczyłbyś się gdzie indziej nawet po trzech latach nauki. Za to nie znajdziesz w nim takich lekcji, które być może na innym kursie pojawiają się na samym początku.

Inaczej mówiąc, nie będziesz podpisywał obrazków ze zwierzętami, ale za to dowiesz się jak zapytać pacjenta, jakie choroby przeszedł on sam lub członkowie jego rodziny.

Chcesz poznać szczegółowy program kursu? Zajrzyj na stronę naszej platformy CoachLang.pl